Scéna z filmu Pár slov k neposlušnosti
Scéna z filmu Pár slov k neposlušnosti
Scéna z filmu Pár slov k neposlušnosti
Scéna z filmu Pár slov k neposlušnosti
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Pár slov k neposlušnosti

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
10min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V českom prostredí, kde vládnu populistické hnutia a demokracia je na ústupe, sa téma klimatickej zmeny zdá byť skôr v úzadí. Ekologické hnutie Limity jsme my na ňu upozorňuje metódou občianskej neposlušnosti, pri ktorej aktivisti vedome porušujú zákon. Neposlušnosť, tradične nesúca negatívny význam, je v tomto prípade cestou k emancipácii a zmene.

Prostredníctvom rozhovorov s účastníkmi klíma-kempu a priamej akcie v povrchovej uhoľnej bani Bílina autorky filmu spochybňujú stereotypy týkajúce sa chápania občianskej neposlušnosti, upozorňujúc na to, že sú chvíle, kedy je možno potrebná.

Krátky film vznikol ako súčasť projektu My Street Films.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít