Scéna z filmu Vidíš, Praha
Scéna z filmu Vidíš, Praha
Scéna z filmu Vidíš, Praha
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Vidíš, Praha

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
9min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Osobný dokument o (ne)možnosti bývania v centre Prahy. Autorka filmu a jej päťročný syn dostali výpoveď z jednoizbového bytu vo vlastníctve magistrátu, v ktorom takmer tridsať rokov býval jej dedo. Film ilustruje dopady masového turizmu a bytovej politiky magistrátu na život obyvateľov mesta. Jeden zo súčasných problémov metropole je čím ďalej, tým viac nedostupné nájomné bývanie a s ním súvisiace vyľudňovanie centra, z ktorého sa stáva „mesto duchov“.


Krátky film vznikol ako súčasť projektu My Street Films.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít