Scéna z filmu Svedkovia Putinovi
Scéna z filmu Svedkovia Putinovi
Scéna z filmu Svedkovia Putinovi
Scéna z filmu Svedkovia Putinovi
Scéna z filmu Svedkovia Putinovi

Svedkovia Putinovi

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Lotyšsko
  • Švajčiarsko
  • Česko
Minutáž
102min 
Zvukové stopy 
Titulky 

31.decembra 1999 oznámil Boris Jeľcin svoju rezignáciu na post prezidenta Ruskej federácie a za svojho nástupcu menoval premiéra Vladimíra Putina. Týmto osudovým okamihom začína dokument renomovaného režiséra Vitalija Manského, ktorý sa ako dvorný prezidentský kameraman dostal do vnútra kremelskej politiky a prináša tak nečakané svedectvo o začiatku putinovskej éry. Jeho pozícia mu dala dnes nepredstaviteľný prístup k Putinovi, no taktiež k Jeľcinovi a Michailovi Gorbačovovi, ktorý Manskij naplno využil a nebál sa pýtať Putina i nepríjemné otázky.

O osemnásť rokov neskôr tento materiál zostrihal, vlastným komentárom reflektuje danú dobu a Putinove jednanie stavia do kontrastu s dianím neskorších rokov. Vznikol tak dokumentárny politický thriller a fascinujúci portrét politika na vzostupe.

FILM UVÁDZAME S ÚVODOM od režiséra filmu Vitalija Manského, ktorý reaguje na aktuálne dianie na Ukrajine spôsobené Putinovým režimom.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít