Scéna z filmu Mŕtvy národ
Scéna z filmu Mŕtvy národ
Scéna z filmu Mŕtvy národ
Scéna z filmu Mŕtvy národ
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Mŕtvy národ

Réžia
Rok výroby 
2017
Krajina pôvodu
  • Rumunsko
Minutáž
83min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentárna esej ktorá predstavuje zbierku fotografii z malého rumunského mestečka v 30. a 40-tych rokoch 20. storočia, ktorých autorom bol Costica Axinte. Portréty šťastných ľudí dramaticky kontrastujú s pasážami z denníka židovského lekára žijúceho v rovnakom čase a s dobovými záznamami rozhlasu. Odhaľujú nám to, o čom fotografie nehovoria: vzostup antisemitizmu a napokon aj hrozivé vyobrazenie rumunského holokaustu – témy, o ktorej sa málo hovorí v súčasnej rumunskej spoločnosti.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít