Scéna z filmu Za uhelnou oponou
Scéna z filmu Za uhelnou oponou
Scéna z filmu Za uhelnou oponou
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Za uhelnou oponou

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 

V neutešenej postapokalyptickej krajine uhoľnej panvy na severe Českej republiky sa skrze výtvarne poňatý film zoznamujeme so súčasným environmentálnym hnutím, ktorého mottom je “zmeňme systém, nie klímu”. Fakt, že títo ekologickí aktivisti sú označovaní za extrémistov, je pre režiséra jedným z príkladov, ako si štát buduje nepriateľa, na základe čoho posilňuje svoju moc.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít