Scéna z filmu Na telo
Scéna z filmu Na telo
Scéna z filmu Na telo
Scéna z filmu Na telo
Scéna z filmu Na telo
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Na telo

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
79min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Celovečerná snímka Na telo odhaľuje osobné nastavenia a životnú filozofiu fotografa Jindřicha Štreita. Pôvodne bol zamýšľaný ako pocta k jeho sedemdesiatinám v roku 2016 a hlavnou témou filmu mala byť spätosť fotografa s sudetskou krajinou, kde Štreit celý život žije. Téma však vďaka času strávenému autorkinou prípravou a komunikáciou s fotografom prerástla do intímnejších rozmerov sondy do jeho života fotografa. Štreit, s ktorým režisérku (predtým jeho študentku na FAMU) spája dlhoročné priateľstvo, na túto linku váhavo pristúpil a autorke pomaly dovolil dostať sa mu pod kožu, ba priamo "na telo".

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít