Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Čarovný kamienok / Film o filme

Réžia
Rok výroby
2019
Krajina pôvodu
  • Slovensko
  • Česko
Minutáž
12min
Zvukové stopy
Titulky

Čarovný kamienok je rozprávka o plnení želaní, sile ľudskej lásky, ale najmä o láske k prírode. V jednej rozprávkovej krajine žili ľudia dlhé roky spokojne, tešili sa z okolitej prírody a majestátneho lesa. Neprekážalo im, že je panstvo opustené a nemajú žiadneho pána. Mali pokoj a mohli si žiť slobodne. Nikto netušil, že príchod nového grófa znamená zmenu života k horšiemu. A netušili to ani obyvatelia lesnej ríše. Okrem divých zvierat tu žili aj víly, škriatkovia a iné čarovné stvorenia, ľudskému oku neviditeľné. Vládcovia lesa darovali strigôňom Bendegúzovi (Ady Hajdu) a Sebele (Zuzana Bydžovská) čarovný kamienok, ktorý mal moc plniť ľudské želania. Čarodejníci uzatvorili stávku, či ľudia moc čarovného kamienka zneužijú, alebo použijú na dobré skutky...


Pozrite si celý film
Čarovný kamienok

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.