Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Portrét klimatického žalu

Réžia
Rok výroby
2019
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
6min
Zvukové stopy
Titulky

Klimatická zmena či koniec sveta, ako ho poznáme môže spôsobiť prevažne u mladých ľudí psychické trápenie, nazývané klimatická úzkosť (úzkosť z klimatických zmien). Pre ľudí trpiacich touto úzkostnou poruchou je najťažšie sledovať pasivitu a konzum masovej spoločnosti, ktorá je voči ich volaniu po zmene hluchá.

Krátky film o prežívaní klimatickej úzkosti zasadený do vizuálneho prostredia okolo komplexu kancelárií a neďalekého golfového ihriska na pražskom Karlíne. Film vznikol v rámci workshopu My Street Films 2019 pod vedením Iva Bystřičana a Violy Ježkovej.

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.