Scéna z filmu Portrét klimatického žalu
Scéna z filmu Portrét klimatického žalu
Scéna z filmu Portrét klimatického žalu
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Portrét klimatického žalu

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
6min 
Zvukové stopy 

Klimatická zmena či koniec sveta, ako ho poznáme môže spôsobiť prevažne u mladých ľudí psychické trápenie, nazývané klimatická úzkosť (úzkosť z klimatických zmien). Pre ľudí trpiacich touto úzkostnou poruchou je najťažšie sledovať pasivitu a konzum masovej spoločnosti, ktorá je voči ich volaniu po zmene hluchá.

Krátky film o prežívaní klimatickej úzkosti zasadený do vizuálneho prostredia okolo komplexu kancelárií a neďalekého golfového ihriska na pražskom Karlíne. Film vznikol v rámci workshopu My Street Films 2019 pod vedením Iva Bystřičana a Violy Ježkovej.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít