Scéna z filmu Para nad riekou
Scéna z filmu Para nad riekou
Scéna z filmu Para nad riekou
Scéna z filmu Para nad riekou
Scéna z filmu Para nad riekou
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Para nad riekou

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Slovensko
  • Česko
Minutáž
83min 
Zvukové stopy 
Titulky 

"Život je ako para nad riekou a preto niet kam sa ponáhľať".

Životy troch zostarnutých muzikantov - jazzmanov: trubkára Laca Decziho, saxofonistu Ľuba Tamaškoviča a kontrabasistu Jána Jankejeho sa prepletajú v príbehu o sláve a pominuteľnosti. Kedysi utiekli zo Sovietmi okupovaného Československa na západ, kde zažiarili po boku renomovaných svetových hudobníkov. Sled absurdných a tragikomických situácií otvára priestor prchavosti a márnosti, s ktorými zvádza večný boj poézia ako východisko na ceste k nesmrteľnosti.

"Dosť veselé a dosť smutné - ako život sám".

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít