Oslnivý svit soumraku

Réžia
Rok výroby 
2016
Krajina pôvodu
  • Gruzínsko
  • Nemecko
Minutáž
74min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V rozpadajúcich sa kulisách divadelných sál sa odohrávajú sekulárne rituály súčasnej gruzínskej spoločnosti - svadby, módne prehliadky, voľby kráľovnej krásy aj politickej reprezentácie. Statická kamera, ktorá zachytáva bezcitnú choreografiu ceremónií v širokom zábere, kontrastuje s dynamickými švenkami malej kamery televíznej reportérky, ktorá svojou činorodosťou udržiava v chode lokálnu stanicu. Sled premyslene zarámovaných obrazov výberu udalostí, ktoré sa Dariko rozhodne sprostredkovať televíznym divákom, dopĺňajú zábery zo zákulisia ošumelého štúdia, prežívajúceho vďaka poplatkom za čítanie úmrtných oznámení.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít