Scéna z filmu BATAstories
Scéna z filmu BATAstories
Scéna z filmu BATAstories
Scéna z filmu BATAstories
Scéna z filmu BATAstories

BATAstories

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Francúzsko
  • Česko
  • Slovensko
Minutáž
78min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentárny film o výrobe a predaji topánok a obuvníctve zachytáva dôležité míľniky a omyly spojené s budovaním veľkolepého rodinného baťovského impéria. Vo filme sa prelínajú tri hlavné roviny rozprávania: životopisná – sleduje osudy zakladateľov firmy, súčasná – mapuje aktuálny stav globálneho kapitalizmu (ktorého priekopníkom bol aj Tomáš Baťa) a spomienková – postavená na výpovediach českých a slovenských „baťamanov“ roztrúsených po celom svete. V originálnom formálnom spracovaní predostiera dokument komplexný pohľad na globálny charakter podnikania rodiny Baťovcov. Nesústredí sa len na československé korene a pôsobenie firmy Baťa, ale snaží sa postihnúť "fenomén Baťa" v medzinárodnom kontexte. Spolu s kamerou okrem Československa navštívime aj miesta, kde firma pôsobila alebo stále pôsobí. Indiu, Keňu, Francúzsko či Brazíliu.

Tomáš Baťa vyslal do celého sveta nielen svoj tovar, ale aj vlastnú myšlienku a filozofiu fungovania podniku, práce a dokonca aj života. Preto ho môžeme nazvať prvým globalistom. Keď Baťa žil, riadil sa vlastným životným heslom: "Pohyb je život a nehybnosť je smrť." Základnou líniou filmu je hľadanie odpovede na otázku, či je kapitalizmus v podobe, v akej ho vybudoval Baťa, utópiou, alebo reálnou možnosťou.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít