Scéna z filmu Hľadanie stratených svetov (Spomienky Heleny Kottanerovej)
Scéna z filmu Hľadanie stratených svetov (Spomienky Heleny Kottanerovej)
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Hľadanie stratených svetov (Spomienky Heleny Kottanerovej)

Réžia
Rok výroby 
2011
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
26min 
Zvukové stopy 

Dramatická spomienka na hrdinstvo dvornej dámy, ktorá nedbajúc o vlastný život ukradla na Višegráde uhorskú korunu a cez zamrznutý Dunaj ju previezla do Komárna: tam sa o niekoľko hodín narodil nový kráľ, Ladislav Pohrobok. Film je nakrútený podľa rovnomennej knihy a odohráva sa za krutej zimy, tak ako aj skutočné dobrodružstvo kráľovnej Alžbety (dcéry Žigmunda Luxemburského), jej malého syna a dvornej dámy Heleny Kottannerovej.


Film je súčasťou cyklu Hľadanie stratených svetov, v ktorom legendárny historik Pavel Dvořák odhaľuje skryté zákutia slovenskej histórie.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít