Scéna z filmu Fany a pes
Scéna z filmu Fany a pes
Scéna z filmu Fany a pes
Scéna z filmu Fany a pes
Scéna z filmu Fany a pes
Scéna z filmu Fany a pes
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Fany a pes

Réžia
Rok výroby 
2019
Krajina pôvodu
  • Nemecko
  • Belgicko
  • Česko
  • Luxembursko
Minutáž
86min 
Zvukové stopy 

Lipsko na konci leta 1989. Dvanásťročná Fany sa s láskou stará o Sputnika, psa svojej najlepšej kamarátky Sophie, ktorá odišla s mamou na letné prázdniny do Maďarska.

Na začiatku školského roka sa však Sophie do triedy nevrátila...ako mnoho iných ušla s maminkou na Západ. Fany sa odvážne vydá kamarátku hľadať, chce jej vrátiť psa Sputnika. Stane sa tak svedkom pohnutých udalostí, ktoré zmenia budúcnosť celej krajiny.

Príbeh Fany zobrazuje, v zhode s realitou a so zmyslom pre detail či cit pre vtedajšiu atmosféru, priebeh pokojnej revolúcie na jeseň v roku 1989 z pohľadu dieťaťa. Napínavý a zároveň láskavý animovaný film o sile priateľstva a odvahe zmeniť históriu sa hlboko dotkne nielen mladých divákov.


Ďalšie informácie k filmu a doplnkové edukačné materiály nájdete na stránke Fany a pes.

Naše doporučenie

Nemecký koprodukčný snímok popisuje pád komunizmu atypickou formou animovaného príbehu, a s témou tak zrozumiteľne zoznamuje aj mladšie publikum. Hrdinkou nepatetického rozprávania je dvanásťročná školáčka Fany. Letné prázdniny roku 1989 sa chýlia ku koncu a dievča chce svojej kamarátke vrátiť jej psa Sputnika. V uliciach sa ale objavujú prvé demonštrujúce davy. Starší diváci ocenia do detailov prepracovanú animáciu, ktorá s až dokumentaristickou vernosťou oživuje šedivú realitu neskorého socializmu.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít