Scéna z filmu Prázdniny
Scéna z filmu Prázdniny
Scéna z filmu Prázdniny
Scéna z filmu Prázdniny
Scéna z filmu Prázdniny
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Prázdniny

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Slovensko
Minutáž
11min 

Dvaja susedia obklopení zvukmi neďalekej stavebnej práce, hukotom televízorov a potlačenými pocitmi. Sú príliš blízko či ďaleko?

Krátky animovaný film je poctou bábkovej animácii aj mestu. Kombináciou animácie bábok a živej akcie stavia zvláštny druh reality, vychádzajúcej zo skutočného sveta. Vzniká audiovizuálne svedectvo hovoriace jazykom surrealizmu, satiry, paródie, irónie a čierneho humoru, čierne zrkadlo dnešnému svetu. Prvý český queer animák!

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít