Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu

Úrazy elektřinou v průmyslu

Réžia
Rok výroby 
1950
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
17min 
Zvukové stopy 

Tretím filmom Františka Vláčila natočeným pre brnenské Studio populárno vedeckých a náučných filmov bola inštruktážne snímka Úrazy elektřinou v průmyslu, realizovaná na objednávku Československého ústavu práce. Film mal divákov varovať pred rizikami spojenými s používaním elektrických zariadení na pracovisku a poučiť ich o bezpečnostných predpisoch. Štylizované hrané scény z rôznych tovární alebo zo stavby priehrady proti sebe stavajú príklady nevhodných a bezpečných pracovných postupov. Tieto výchovné pasáže sprevádzajú animované sekvencie i zábery z Vláčilovho predchádzajúceho filmu Hospodaření elektřinou.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít