Úrazy elektřinou v průmyslu

Réžia
Rok výroby 
1950
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
17min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tretím filmom Františka Vláčila natočeným pre brnenské Studio populárno vedeckých a náučných filmov bola inštruktážne snímka Úrazy elektřinou v průmyslu, realizovaná na objednávku Československého ústavu práce. Film mal divákov varovať pred rizikami spojenými s používaním elektrických zariadení na pracovisku a poučiť ich o bezpečnostných predpisoch. Štylizované hrané scény z rôznych tovární alebo zo stavby priehrady proti sebe stavajú príklady nevhodných a bezpečných pracovných postupov. Tieto výchovné pasáže sprevádzajú animované sekvencie i zábery z Vláčilovho predchádzajúceho filmu Hospodaření elektřinou.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít