Létání bez vidu podle systému OSP

Réžia
Rok výroby 
1953
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
49min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V roku 1951 prešiel František Vláčil z Brna do Prahy, kde až do roku 1958 pracoval pre Československý armádny film. Natočil tu okolo tridsiatich inštruktážnych a dokumentárnych filmov. Létání bez vidu pomocí systému OSP predstavuje nový systém pre navádzanie lietadiel. Úvodnú čiernobielu sekvenciu, inscenujúcu pristávanie lietadla sťažené nepriaznivým počasím a zlou viditeľnosťou, nasnímal kameraman Josef Illík. Po dramatickom úvode, vyrozprávanom, podobne ako mnohé sekvencie vo Vláčilových neskorších filmoch, len obrazom, nasleduje farebná časť, ktorá má podobu prednášky pre pilotov. Spoločne s nimi sme oboznámení s navigačným systémom OSP využívanom v letectve pri nevyhovujúcich svetelných podmienkach.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít