Létání bez vidu podle systému OSP

Réžia
Rok výroby 
1953
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
49min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V roku 1951 prešiel František Vláčil z Brna do Prahy, kde až do roku 1958 pracoval pre Československý armádny film. Natočil tu okolo tridsiatich inštruktážnych a dokumentárnych filmov. Létání bez vidu pomocí systému OSP predstavuje nový systém pre navádzanie lietadiel. Úvodnú čiernobielu sekvenciu, inscenujúcu pristávanie lietadla sťažené nepriaznivým počasím a zlou viditeľnosťou, nasnímal kameraman Josef Illík. Po dramatickom úvode, vyrozprávanom, podobne ako mnohé sekvencie vo Vláčilových neskorších filmoch, len obrazom, nasleduje farebná časť, ktorá má podobu prednášky pre pilotov. Spoločne s nimi sme oboznámení s navigačným systémom OSP využívanom v letectve pri nevyhovujúcich svetelných podmienkach.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít