Scéna z filmu IKONY - Ivan Matušík
Scéna z filmu IKONY - Ivan Matušík
Scéna z filmu IKONY - Ivan Matušík
Scéna z filmu IKONY - Ivan Matušík
Scéna z filmu IKONY - Ivan Matušík
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

IKONY - Ivan Matušík

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
27min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Ivan Matušík /1930 - 2022/ patrí do generácie prvých absolventov bratislavskej Fakulty architektúry STU, na ktorej ukončil svoje štúdium v roku 1953. Jeho tvorba vychádza z princípov funkcionalizmu a mnohokrát úspešne nadväzuje na kvality modernej európskej a svetovej architektúry. Už ako tridsaťročný vyhral súťaž na výstavbu areálu na Kamennom námestí. V roku 1961 sa stal hlavným projektantom Štátneho projektového ústavu obchodu Brno, ateliér Bratislava.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít