Symbol

Réžia
Rok výroby 
2022
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
9min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Symbol sa experimentálnymi filmovými postupmi vyrovnáva s nedotknuteľnosťou vojnového monumentu, ktorý sa týči nad Bratislavou ako pomník padlým osloboditeľom a mocenský symbol zároveň. Obrazy a zvuky Slavína spolu so zozbieranými výpoveďami vrství a spája v provokatívnej montáži. Na seba tu narážajú protirečivé interpretácie a pohľady na konkrétne miesto pod nánosmi času.

Film získal špeciálne uznanie na My Street Films SK Award 2022.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít