Scéna z filmu Symbol
Scéna z filmu Symbol

Symbol

Réžia
Rok výroby 
2022
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
9min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Symbol sa experimentálnymi filmovými postupmi vyrovnáva s nedotknuteľnosťou vojnového monumentu, ktorý sa týči nad Bratislavou ako pomník padlým osloboditeľom a mocenský symbol zároveň. Obrazy a zvuky Slavína spolu so zozbieranými výpoveďami vrství a spája v provokatívnej montáži. Na seba tu narážajú protirečivé interpretácie a pohľady na konkrétne miesto pod nánosmi času.

Film získal špeciálne uznanie na My Street Films SK Award 2022.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít