Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Brno
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Brno
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Brno
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Brno
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Brno

Komu patrí mesto?: Brno

Réžia
Rok výroby 
2023
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
25min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pestrá brnenská štvrť Cejl, miestnymi nazývaná Bronx, sa vplyvom developerských aktivít rýchlo premieňa. Lukratívne projekty znamenajú ohrozenie pre starousadlíkov, ktorí si rastúce nájmy nemôžu dovoliť. Svoje vízie, ako by pre nich mal Bronx zostať domovom, tu realizuje množstvo aktivistov a umelcov. Je medzi nimi aj Katarína Šedá so snahou zmeniť vzhľad verejného priestoru. Svoje videnie situácie ale prejavujú aj politici a developeri. Kto má väčšiu silu presadiť svoje názory?

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít