Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Krakov
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Krakov
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Krakov
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Krakov
Scéna z filmu Komu patrí mesto?: Krakov
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Komu patrí mesto?: Krakov

Réžia
Rok výroby 
2023
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Poľsko
Minutáž
25min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Centrum najnavštevovanejšieho mesta Poľska je výrazne poznačené turistifikáciou, teda prispôsobovaním mesta pre čo najvyššie objemy a pohodlie turistov. Následkom je často úplné vysťahovanie miestnych obyvateľov z danej štvrti, z dôvodu stále menej znesiteľného bežného života v tomto prostredí, k čomu prispieva hluk a odpadky v uliciach, absolútna absencia nočného pokoja, nepochopiteľná benevolencia polície a vedenie mesta, či potláčanie základnej občianskej vybavenosti. Obchody a služby ustupujú podnikom pre turistov, najmä barom a hotelom. Bývalá herečka Alina Kamińska sa stáva členkou mestskej rady a pokúša sa tento proces zvrátiť.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít