Scéna z filmu Karel Špeciál
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Karel Špeciál

Réžia
Rok výroby 
2022
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
49min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej prináša zaujímavý pohľad do súkromia hudobnej legendy. Spoveď na samom sklonku umelcovho života prekladá zábermi mladého speváka na štarte hudobnej kariéry. Unikátny dokument zachytáva Karla Gotta v situáciách strávených v spoločnosti jeho spolupracovníkov a predovšetkým s manželkou Ivanou, dcérami, ale aj s jeho vnukmi. Filmová kamera je svedkom rodinných príprav na premiéru filmu Keď draka bolí hlava*, v ktorom Gott stvárnil svoju poslednú filmovú rolu. Súčasťou dokumentu je tiež výber motívu pamätnej medaily vyrazenej pri príležitosti spevákových 80. narodenín, spoločné chvíle s dcérou Charlotte na hodine spevu, či nahrávanie novej verzie piesne „Jdi za štěstím“ so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu. Film obsahuje aj unikátny rozhovor, ktorý Karel Gott vedie so svojim dlhoročným spolupracovníkom a autorom mnohých jeho hitov, Ladislavom Štaidlom a mnohé ďalšie.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít