Scéna z filmu Raffael odhalený
Scéna z filmu Raffael odhalený
Scéna z filmu Raffael odhalený

Raffael odhalený

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
93min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pri príležitosti 500.výročia úmrtia Raffaela Santiho v roku 2020 sa v Ríme konala najväčšia výstava jeho tvorby všetkých čias. S viac ako 200 maľbami a kresbami zapožičanými okrem iného z parížskeho Louvru, galérie Uffizi vo Florencii, Národnej galérie umenia vo Washingtone alebo múzea Prado v Madride, poskytuje táto výstava aj film unikátnu príležitosť vidieť šírku Raffaelových zručností, kreativity a vynaliezavosti.

Oceňovaný režisér Phil Grabsky tak prináša svieži pohľad na tohto majstra renesancie a ukazuje, prečo je Raffael právom považovaný za jedného z najväčších umelcov všetkých čias. Býva často nepochopený alebo mytologizovaný, na základe tejto výnimočnej výstavy však film dovoľuje skutočne ho odhaliť.

Séria Exhibition on Screen prináša na obrazovky a plátna kín svetových umelcov cez exkluzívne prístupy do múzeí a galérií po celom svete. Už 10 sezón sa tak môžeme zúčastniť na prehliadkach svetových výstav a nahliadnuť na biografie velikánov umenia.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít