Scéna z filmu Pissarro – otec impresionismu
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Pissarro – otec impresionismu

Réžia
Rok výroby 
2022
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
94min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Bez „otca impresionizmu“ Camilla Pissarra by nebolo žiadne impresionistické hnutie. Pissarro sa narodil v Západnej Indii, svoju vášeň v maľbe však objavil až v Paríži. Neskôr spojil skupinu umelcov do nového hnutia. Ich prvá výstava bola kritikmi opovrhovaná, získali ale nové meno - impresionisti. Nasledujúcich 40 rokov bol Pissarro hnacou silou toho, čo sa dnes stalo najpopulárnejším umeleckým hnutím všetkých čias.

Tím Exhibition on Screen získal prístup do Ashmoleovho múzea (najstaršieho múzea vo Veľkej Británii), kde sa nachádza rozsiahla zbierka Pissarroovho umenia. Film tak ponúka jedinečný pohľad na biografiu, tvorbu a dôležitý prínos tohto veľkého umelca.

Exhibition on Screen je priekopníkom a najväčším producentom v oblasti filmov o výtvarnom umení. Už 10 sezón prináša do kín prehliadky svetových výstav aj biografie velikánov umenia.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít