Scéna z filmu Dánsky zberateľ – Delacroix až Gauguin
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Dánsky zberateľ – Delacroix až Gauguin

Réžia
Rok výroby 
2021
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
82min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Umelecké diela Maneta, Pissarra, Degasa, Cézanna, Sisleyho, Moneta či Gauguina zo zbierky výnimočného dánskeho zberateľa, ktorý založil múzeum Ordrupgaard. Dlhé roky zostávalo umenie impresionistov bez záujmu verejnosti. Umelci ako Monet, Degas alebo Renoir boli znevažovaní a prežívali v chudobe. Potom ale nastalo niečo pozoruhodné. Objavila sa nová vlna zberateľov a začal medzi nimi boj o akékoľvek diela týchto nových a radikálnych umelcov. Medzi nimi bol i vizionársky dánsky podnikateľ Wilhelm Hansen. Hansen zhromaždil pozoruhodnú zbierku umenia vo svojom letnom sídle Ordrupgaard na predmestí Kodane.

Exhibition on Screen rozpráva jeho fascinujúci príbeh a vďaka exkluzívnemu prístupu na vypredanú výstavu v londýnskej Kráľovskej akadémii prináša túto mimoriadnu zbierku na veľké plátno a vaše obrazovky.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít