Scéna z filmu Slnečnice
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Slnečnice

Réžia
Rok výroby 
2021
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
89min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tajomstvo majstrovských malieb Vincenta van Gogha, ktorého „Slnečnice“ patria medzi najikonickejšie obrazy v dejinách umenia. Van Goghovo múzeum v Amsterdame sa na tieto slávne diela teraz zameralo v rámci samostatnej výstavy, na ktorú získal tím Exhibition on Screen exkluzívny prístup. Umelecký dokument hľadá odpovede na množstvo otázok spojených s týmito obrazmi. Prečo si vybral Vincent van Gogh práve slnečnice? Aké posolstvo táto séria obrazov prináša? Čím sa jednotlivé obrazy líšia? Čo odhalili vedci, ktorí tieto diela podrobne študovali? Výpravný film navštívi okrem Amsterdamu tiež Londýn, Filadelfiu, Tokio i Mníchov, aby odhalil tajomstvo piatich slávnych obrazov slnečníc Vincenta van Gogha a vytvoril jedinečnú virtuálnu výstavu pre plátna kín a vaše obrazovky.

Séria Exhibition on Screen prináša na plátna kín a vaše obrazovky svetových umelcov cez exkluzívne prístupy do múzeí a galérií po celom svete. Za 10 sezón ponúkla táto séria viac ako 30 medzinárodne oceňovaných filmov.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít