Scéna z filmu Veľká noc v umení
Scéna z filmu Veľká noc v umení
Scéna z filmu Veľká noc v umení
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Veľká noc v umení

Réžia
Rok výroby 
2020
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
86min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Príbeh smrti a vzkriesenia Ježiša Krista dominoval západnej kultúre posledných 2000 rokov. Je to možno najvýznamnejšia historická udalosť všetkých čias, nie len ako ju rozprávajú evanjeliá, ale tiež tak, ako ju stvárnili najväčší umelci histórie.

Film nahliada na príbeh kresťanstva tak, ako sú vyobrazené v umení, od dôb raných kresťanov až po súčasnosť. Uvidíte diela majstrov ako Caravaggio, Leonardo, Raffaello, El Greco či Salvator Dalí. Natáčalo sa v Jeruzaleme, v Spojených štátoch i naprieč Európou a dokument odhaľuje rozdielne cesty, akými umelci zachytávali príbeh Veľkej noci v priebehu vekov, a tým i históriu západnej kultúry.

Exhibition on Screen je priekopníkom a najväčším producentom v oblasti filmov o výtvarnom umení. Už 10 sezón prináša do kín i na vaše obrazovky prehliadky svetových výstav aj biografie velikánov umenia.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít