Scéna z filmu Cézanne - portréty života
Scéna z filmu Cézanne - portréty života
Scéna z filmu Cézanne - portréty života
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Cézanne - portréty života

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Spojené kráľovstvo
Minutáž
87min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Výpravný film prináša exkluzívny prístup na najsledovanejšiu výstavu roka, súčasťou ktorej sú aj rozhovory nielen s odborníkmi a kurátormi z National Portrait Gallery v Londýne, ale i Museum of Modern Art v New Yorku, National Gallery of Art vo Washingtone či Musée d’Orsay v Paríži.

Snímka predstaví i vlastnú korešpondenciu samotného maliara a zavedie divákov na miesta, kde Paul Cézanne žil a tvoril vrátane čarovnej francúzskej Provence. Vrhá tak svetlo na umelca, ktorý celkom iste patrí medzi najvýznamnejších z impresionistov. Filmom sprevádza oceňovaný britský herec Brian Cox.

Séria Exhibition on Screen je priekopníkom v oblasti filmov o umení prostredníctvom exkluzívnych prístupov na výstavy i do umeleckých archívov po celom svete.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít