Máňa po deseti letech

Réžia
Rok výroby 
2003
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
56min 
Zvukové stopy 

Zlodejku Máňu objavili Olga Sommerová a Jan Špáta na nádvorí pardubickej väznice v roku 1992. Po desiatich rokoch sa Olga Sommerová vrátila k životnému osudu tejto hrdinky a pokračovala v jej pozorovaní. Nielen pri striedaní prepustení z väznice a jej opätovnom zatváraní, pri súdoch, ale tiež na miestach jej detstva, pri stretnutí s matkou, pri kontaktoch so sociálnymi úradmi, vo chvíľach bláznivej radosti, zamilovanosti i hlbokých psychických pádov. Tieto situácie vytvárajú oblúk jej príbehu o nepolepšiteľnosti, nádeji, ale aj láske, v ktorom Máňa striedavo predstavuje svoje extrémne polohy smiechu a plaču, svojrázne filozofuje a názorne predvádza rozpor medzi slobodou vnútornou a slobodou vonkajšou. V drsnej realistickosti svojho pohľadu išla režisérka oveľa ďalej, než sme pri jej filmoch zvyknutí.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít