Sejdeme se v Eurocampu

Réžia
Rok výroby 
2006
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tragikomický dokument Eriky Hníkovej líči život v českej dedine Běšiny prostredníctvom členov troch miestnych spolkov. Jeho hrdinami sú dobrovoľný hasič František, poľovník Mates a sokol Pavel. Hasiči nemajú radi sokolov, poľovníci sa snažia s každým vychádzať, ale najradšej majú hasičov, sokoli sa sťažujú na všetkých. Starosta obce síce zaistil prostriedky na vybudovanie školiaceho a rekreačného strediska, ale Eurocamp stojí za dedinou a je určený viac turistom než miestnym, ktorí sa stále nemajú kde schádzať, pretože v dedine nie je kino ani krčma. Vo filme sa zúčastníme hasičskej súťaže a ocitneme sa na poľovníckom bále v miestnej sokolovni. Spoločenské udalosti dovoľujú režisérke ukázať, ako sa pretrhli sociálne väzby. Mladí odchádzajú často za prácou do miest a starí tu žijú spomienkami medzi pamätníkmi starých časov, ako je bývalé jednotné roľnícke družstvo, ktoré zarastá burinou. Zmenený český vidiek zachytáva film modernou formou rozprávania, ktoré umožňuje v spovediach a situáciách postihnúť vzdialenosť medzi susedmi aj iracionálne impulzy, ktoré ovplyvňujú ich jednanie. Dokument uzatvára list starostu, ktorým vyjadruje svoj nesúhlas s filmom: Za občanov Běšín Vás všetkých pozývam k nám. Príďte sa okúpať do opraveného kúpaliska v Eurocampe, prísť môžete na bicykloch po označených cyklotrasách.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít