Scéna z filmu Nachové plachty
Scéna z filmu Nachové plachty
Scéna z filmu Nachové plachty
Scéna z filmu Nachové plachty
Scéna z filmu Nachové plachty
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Nachové plachty

Réžia
Rok výroby 
2001
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
78min 
Zvukové stopy 

Sen o kráse vo svete zloby a nenávisti. Celovečerný dokumentárny film na motívy literárnych textov Alexandra Grina a predstavenie Divadla bratov Formanových. Film zaznamenáva nielen prípravu inscenácie, ale aj putovanie posádky a hercov počas skúšok. Volanie morských diaľok. Túžbu po dobrodružstve a nespútanej slobode. Besnenie morských živlov. Vôňa prístavísk. Omamný spev sirén. Záhadné javy pod morskou hladinou. Divoké pitky. Bujné a drsné priateľstvá medzi námorníkmi zo všetkých kútov sveta. To všetko a možno i viac sa dá prežiť vo filme Nachové plachty.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít