(Ne)cenzurované rozhovory

Réžia
Rok výroby 
2005
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
26min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Autorka filmu v konfrontácii so svojou matkou Olgou Sommerovou v generačných rozhovoroch o živote. Priateľský súboj dvoch generácií, dvoch žien, matky a dcéry. Matka - známa režisérka Olga Sommerová, dcéra - začínajúca režisérka. Rozhovory intímne, bezprostredné, láskyplné, rozhovory vzrušené, dramatické, konfrontačné. Témou rozhovorov je tápanie a hľadanie samej seba, túžba po láske a uznaní, medziľudské vzťahy, postavenie mužov a žien v spoločnosti, profesné dohady o uchopení dokumentárneho filmu. Ale tiež o nenaplnených túžbach, starnutí a strachu. Dve Olgy, dve režisérky, dva pohľady na svet. Úvodné zábery, prvé spoločné fotografie. Necenzurovaný rozhovor začína: "Ja som ťa tak chcela, Ja som si ťa tak vydupala. Vymodlila. A čo vymodlila. Vôbec nie vymodlila. Ja som si ťa vydupala." "Tak to bolo z lásky, nie?"

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít