Moje 20. století

Réžia
Rok výroby 
2005
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
56min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Režisérka Olga Sommerová nahliadla do súkromia troch českých žien narodených v období prvej republiky; troch významných umelkýň, ktorých dielo býva doma oceňované omnoho menej ako v zahraničí, a ktoré sršia energiou a životnou múdrosťou. Obrazy zo života Adrieny Šimotovej, modernej výtvarnej umelkyne, Lenky Reinerovej, novinárky a spisovateľky, a Soni Červenej, herečky a speváčky, sú umiestnené na pozadí zhutnenom neveselými udalosťami uplynulého storočia. Pre každú z nich znamenali kruté zaobchádzanie, strety s rôznymi druhmi totalít a priniesli im mnoho osobných strát. Napriek tomu však tieto ženy dokázali v sebe nájsť množstvo energie a sily pre ďalší život a tvorbu. Pôsobivosť dokumentu je založená nielen na aktivite, optimizme, múdrosti a vyrovnanosti snímaných postáv, ale i na prístupe režisérky k téme a na zvolenej filmovej forme, odhalujúcej zaujímavé súvislosti. Ženy se stávajú nielen rozprávačkami svojich príbehov, ale i významnými svedkyňami doby. Kruté podmienky vytvárajú rámec, v ktorom sa ich osudy splietajú, a z ich konkrétnych zážitkov je vystavaný všeobecný obraz dvaciateho storočia.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít