Dějiny Jaroslava Šabaty

Réžia
Rok výroby 
2007
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
79min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Spoločenské angažmá Jaroslava Šabatu sa prelína celým obdobím povojnových československých a českých dejín, a to až do dnešných dní. Z moravského statku cez vysoké priečky KSČ, odpor proti vstupu okupačných vojsk v roku 1968, väzenie v čase normalizácie, aktivity v Charte 77, kde pôsobil aj ako jeden z hovorcov, až po dnešnú snahu postihnúť okrem iného v rámci ČSSD priestor pre nové možnosti demokracie. Prítomnosť a dejiny z perspektívy politického zápasu a jeho dialogická rekonštrukcia za prítomnosti Jaroslava Šabatu, jeho rodiny a mnohých osobností verejného života.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít