Scéna z filmu For Semafor
Scéna z filmu For Semafor
Scéna z filmu For Semafor
Scéna z filmu For Semafor
Scéna z filmu For Semafor

For Semafor

Réžia
Rok výroby 
2010
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
73min 
Zvukové stopy 

Celovečerný dokument Miroslava Janka, „hudobný road movie s dvadsiatimi zastávkami“, dokumentuje výnimočnú akciu, protagonisti ktorej sa v skutočnosti spolu nikdy nestretnú. Nakrúcalo sa na jeseň 2009: práve vtedy zahájilo na rôznych miestach Českej republiky 23 muzikantov a kapiel akciu s názvom FOR SEMAFOR. Dokumentarista a kameraman Mirek Janek (Občan Havel, Nachové plachty, Nespatřené...) sa zmenil na kronikára. S malým štábom putoval po malých nahrávacích štúdiách, domácnostiach, divadelných skúšobniach a chalupách (Praha, Brno, Pardubice, Valašská Bystřice, Kokovice...), kde v intimite, bez publika, hľadali súčasní muzikanti sami za seba tvar pre piesne Suchého a Šlitra.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít