Spoločne to zvládneme. Predĺžili sme 40% zľavu na ročné predplatné do 31. mája.

Magický hlas rebelky

Réžia
Rok výroby
2014
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
85min
Zvukové stopy
Titulky

Marta Kubišová zotrvala so cťou dvadsať rokov v odpore proti komunistickému režimu. Trojnásobná Zlatá slávica z rokov 1966, 1968 a 1969 bola vo svojom strmom profesnom vzlete zostrelená ruskými okupačnými tankami, ktoré obsadili Československo. Jej dramatický osobný život sa prelínal s politickou tragédiou tohto národa po sovietskej okupácii v roku 1968 a s činnosťou nezohnutých občanov v Charte 77. Film sa zaoberá Martinou prvou a druhou speváckou kariérou, jej súkromným životom, občianskym angažmán a históriou Československa v druhej polovici 20. storočia.

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.