Scéna z filmu Život podľa Václava Havla
Scéna z filmu Život podľa Václava Havla
Scéna z filmu Život podľa Václava Havla
Scéna z filmu Život podľa Václava Havla
Scéna z filmu Život podľa Václava Havla
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Život podľa Václava Havla

Réžia
Rok výroby 
2014
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
71min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokument Andrei Sedláčkovej je portrétom muža, ktorého život bol bohatý na paradoxy, ktorými vedome zo svojho života vyskladal drámu plnú kontrastov. Muža, ktorý vždy konal podľa svojho svedomia.

Aj keď sa o Václavovi Havlovi nakrútili stovky hodín materiálu, biografický film, ktorý by zachytával celoživotný príbeh tohto veľkého Európana stále chýbal. Pestrý Havlov život – rodinu, detstvo, jeho lásky, dramatickú tvorbu a politickú činnosť – zachytila v 70-minútovom dokumentárnom filme režisérka Andrea Sedláčková. Václava Havla predstavuje vo všetkých životných etapách a úlohách, ako intelektuálneho rebela, bohéma, milovníka žien, dramatika, disidenta a prezidenta či obdivovateľa undergroundu a rockerov.

Pozrite si aj ďalšie filmy o Václavovi Havlovi z nášho katalógu: portrétne dokumenty z doby jeho života - Občan Havel, Nový Hyperion, hraný film - Havel, krátky film po jeho odchode - Poslední V Václava Havla alebo film, na ktorom sa podieľal ako scenárista - Heart Beat.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít