The Doors: When You're Strange

Réžia
Rok výroby 
2010
Krajina pôvodu
  • Spojené štáty
Minutáž
82min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Prvý celovečerný dokumentárny film o skupine The Doors napísal a režíroval významný americký nezávislý filmár Tom DiCillo a komentár nahovoril Johnny Depp. Tvorcovia v ňom prinášajú dosiaľ nezverejnené zábery z rokov 1966 - 1971, zobrazujúce obdobie od vzniku kapely až po záhadnú smrť Jima Morrisona. DiCillo nahliada do sveta slávy, drog a alkoholu, ktoré sú s kapelou spájané, zároveň sa však zameriava na jej oddanosť rockovej hudbe. Vedľa výstrelkov Jima Morrisona je to tiež príbeh Raya Manzarek, Robbyho Kriegera a Johna Densmore - muzikantov, ktorých dôraz na umeleckú slobodu a odmietanie kompromisov inšpiroval nejednu generáciu muzikantov i milovníkov hudby.


Česká verzia filmu je dostupná len vo formáte DVD na stiahnutie.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít