Scéna z filmu Cesta hore
Scéna z filmu Cesta hore
Scéna z filmu Cesta hore
Scéna z filmu Cesta hore
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

Cesta hore

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Slovensko
Minutáž
99min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Cesta hore rozpráva o tvrdohlavosti, o zdolávaní vlastných a všeobecne ľudských limitov, ale aj o kompromisoch a cene, ktorú môžu mimoriadne osobné výkony stáť. Radek Jaroš si ako prvý Čech a len pätnásty človek na svete splnil horolezecký sen a unikátne za prítomnosti kamery vyliezol na poslednú z najvyšších hôr sveta K2, ktorá mu chýbala do tzv. Koruny Himálájí. Film sa tak pre diváka stáva mimoriadnou príležitosťou absolvovať spoločne s Radkom a jeho horolezeckými priateľmi, Miskou a Trávou, strastiplnú cestu na osemtisícový vrchol a stať sa na malú chvíľu doslova súčasťou expedície na K2. Štíty veľhôr sú odrazu dostupné i pre tých, ktorí hory síce obdivujú, ale niečo podobné by nikdy sami nepodnikli. Diváci tak môžu vďaka filmu autenticky prežívať obavy i úľavu hlavných hrdinov, pocítiť ťarchu každého kroku i dychu v nepredstaviteľnej nadmorskej výške a snáď i nakoniec porozumieť majestátnej kráse, za ktorú se mnohokrát platí tou najvyššou cenou.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít