Český žurnál: Blízky ďaleký východ

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
69min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Film o atmosfére vo vojnou zmietanej Ukrajine vznikal v priebehu jedného roka ako režisérov cestovný denník. Ukrajinská učiteľka Táňa, ktorá v Prahe pracuje ako upratovačka, berie filmárov so sebou na návštevu svojej rodiny do Zakarpatska. Režisér sa stretáva aj so svojimi známymi, miestnymi novinármi a revolucionárom Petrom, ktorý robí nonkonformného sprievodcu po rezidencii Viktora Janukovyča. Pozorovateľské, väčšinou statické zábery, v ktorých Remunda vystupuje len občas ako svedok či moderátor, sprevádza jeho komentár mimo obraz, ktorý ponúka i zamyslenie nad vlastným vzťahom k Ukrajine a k médiám všeobecne.

Podporte Ukrajinu s DAFilms: Pozrite si film a my prispejeme 40% z ceny ukrajinským dokumentaristom.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít