Český žurnál: Blízky ďaleký východ

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Česko 
Minutáž
69min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Film o atmosfére v súčasnej vojnou zmietanej Ukrajine vznikal v priebehu jedného roku ako režisérov cestovný denník. Ukrajinská učiteľka Táňa, ktorá v Prahe pracuje ako upratovačka, berie filmárov so sebou na návštěvu svojej rodiny do Zakarpatska. Režisér sa stretáva aj so svojimi známymi miestnymi novinármi a revolucionárom Petrom, ktorý robí nonkonformného sprievodcu po rezidencii Viktora Janukovyča. Pozorovateľské, väčšinou statické zábery, v ktorých Remunda vystupuje len občas ako svedok či moderátor, sprevádza jeho komentár mimo obraz, ktorý ponúka i zamyslenie nad vlastným vzťahom k Ukrajine a k médiám všeobecne.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít