Scéna z filmu V lúčoch slnka
Scéna z filmu V lúčoch slnka
Scéna z filmu V lúčoch slnka
Scéna z filmu V lúčoch slnka
Scéna z filmu V lúčoch slnka
Zdielať cez
  • Facebook
  • Twitter

V lúčoch slnka

Réžia
Rok výroby 
2015
Krajina pôvodu
  • Rusko
  • Česko
  • Nemecko
  • Severná Kórea
  • Lotyšsko
Minutáž
105min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Severokórejské dievča Zin-mi sa pripravuje na oslavy výročia najvyššieho vodcu Kim Čong-ila a uznávaný ukrajinský dokumentarista Vitalij Mansky dostáva povolenie sledovať pri ročných prípravách celú jej rodinu. Je mu však umožnené filmovať iba podľa starostlivo pripraveného scenára, aby nič nenarušilo obrázok života spokojného ľudu. Napriek tomu je snímok úplným opakom propagandy. Dokumentaristi totiž nechali bežať kameru aj vo chvíľach, keď sú scény vopred aranžované severokórejskými „režisérmi". Alebo ju namierili na usvedčujúce detaily, ktoré majstrom manipulácie unikli. Zábery, ktoré nemali nikdy vzniknúť, šikovne vložili do príbehu o zdanlivo šťastnom živote v novodobej potemkinovskej dedine. Film V lúčoch slnka portrétuje Severnú Kóreu asi jediným možným spôsobom – ako nezámernú situačnú tragikomédiu.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít