Krátke filmy z VŠMU

Výber najnovších študentských filmov definuje generáciu tvorcov, ktorá sa v posledných rokoch formuje na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Témy, ktoré študenti otvárajú, jasne dokazujú ich záujem o aktuálnu spoločnosť a apelujú na jej zlyhania.

Hraná snímka Pre čisté svedomie Matúša Ryšana odkazuje na známu korupčnú kauzu a ukazuje mladú hrdinku, zúfalo sa snažiacu vymaniť korupčnému kolobehu. Dokumentárne snímky, ktoré tvoria väčšinu nášho výberu, ešte explicitnejšie ukazujú obavy, s ktorými mladý človek dnes dospieva. Pozoruhodný experiment Pauly Reiselovej na sebe samej O(slobode)nie demonštruje absurdný dopad sociálnych sietí na naše životy, uväznené vo virtuálnej bubline. Ekologickú úzkosť, ale tiež potrebu nájsť cestu von, zhmotňuje apel Hudba pre ohňostroj Kataríny Jonisovej. Otázku rasovej nerovnosti v našej zdanlivo kultivovanej spoločnosti otvára portrét Kataríny Kočanovej Luma Andre Keriko / Svet v duši.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít