Dafilms v Cannes

Vyberte sa s nami za dokumentárnymi filmami na filmový festival v Cannes. Máte unikátnu možnosť vidieť filmy nominované na našu cenu Doc Alliance Award, i keď niektoré z nich ešte len čakajú na premiéru na veľkých plátnach festivalov Doc Alliance. Filmy nominuje sedem festivalov združených v Doc Alliance, ktorá stojí za našou platformou DAFilms. Víťaza v kategórii celovečerný a krátky dokumentárny film vyberá porota zložená z významných európskych novinárov a filmárov. Svojho favorita určite nájdete aj vy.

Víťazi tohtoročných cien Doc Alliance Awards sú A Night of Knowing Nothing od Payal Kapada za celovečerný dokument a Vo vlahej noci Eriky Etangsalé za krátky film. Zvláštne ocenenie získal film The Eclipse od Nataši Urban.

Okrem tohtoročnej víťazky a vybraných nominácií:

YOON
Vo vlahej noci
Beautiful Solution
Mier

môžete v našom špeciáli nájsť aj víťazné filmy Doc Alliance Award z posledných piatich rokov:

Chyba lásky
Duchovia: Dlhá cesta domov
Srbenka
Gulîstan, zem ruží
Chuť cementu

Väčšinu filmov uvádzame s anglickými titulkami.


Viac informácií o cene Doc Alliance Award v Cannes na docalliance.org.

V spolupráci s

  • Cannes Marché du Film

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít