Festival Áčko 2022

Objavte budúce talenty, nazrite na témy dnešnej generácie či zhodnoťte ako si mladí tvorcovia poradili s filmárskym remeslom. To sú divácke výzvy študentského festivalu Áčko.

26.ročník festivalu Áčko sa tento rok, v sérii projekcií, diskusií a masterclassov, sústredil na tému Identity Audiovízie. Zatúlajte sa s nami za nové hranice audiovizuálneho žánru tak, ako ich videli víťazi tohto ročníka a pozrite si vybrané ocenené snímky online:

Najlepší film:
CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ / Rosa Marie Pokorná

Najlepšia réžia a Najlepší zvuk: OTVÁRAM DVERE A NEVIEM ČO SA S NIMI DEJE POMALY VŔZGAJÚ OČI SA DÍVAJÚ / Kristián Grupač a Marek Mazanec

Najlepší dokumentárny film: ČIERNE NA BIELOM / Ivan Koribanič

Najlepší scenár: NEĎALEKO HORÍ/ Boris Dubík

Najlepší strih: DA MIHI ANIMAS / Matúš Ďuraňa & Filip Morjak

Najlepšie vizuálne efekty: POSLEDNÉ CHVÍLE PRED STRACHOM / Patrik Szekács

Divácka cena: ČIERNE NA BIELOM / Réžia a scenár: Ivan Koribanič

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít