Fašiangový špeciál

Fašiangy sú prechodové obdobie medzi zimou a jarou, ktoré vrcholí symbolickým pochovávaním basy a končí Popolcovou stredou, teda začiatkom pôstneho obdobia.

Odjakživa boli obdobím svadieb, zabíjačiek, karnevalových sprievodov a muziky. Zábavy sa konali v každej krčme a trvali aj niekoľko dní v kuse. Význam slova karneval je v doslovnom preklade "rozlúčkou s mäsom", ale v metaforickom slova zmysle odkazuje aj na ľudskú telesnosť, pudy, pozemskosť, ktorá dostala v karenvalových veseliciach "zelenú". Anonymné tváre, schované za maskami, mohli beztrestne vybočiť z prísnych noriem a hierarchie spoločnosti, mohli slobodne prejaviť svoje túžby, vykričať krivdy, vysmiať sa systému a poriadku.

Pozývame vás do slobodnej spoločnosti bujarých filmov, v duchu ktorej je všetko na chvíľku povolené...

Vybrané filmy

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít