28. Český lev

Pozrite sa na najlepšie české filmy roku 2020. Členovia filmovej akadémie rozhodli o víťazoch Českého leva, ktorých slávnostne vyhlásili 6.marca v pražskom Rudolfíne. Medzi ocenenými sú aj slovenskí tvorcovia.

Aký bol rok 2020 pre český film? O tom každoročne rozhodujú významní herci, režiséri, producenti a ďalší filmoví tvorcovia, ktorí tento rok udelili ceny Český lev v celkovo 19 kategóriách.
Najviac kategórií získal film Agnieszky Holland Šarlatán, včetne najlepšieho celovečerného filmu a najlepšej kamery, ktorú držal v rukách slovenský kameraman Martin Štrba. Najlepším dokumentárnym filmom sa stal V sieti dvojice Vít Klusák, Barbora Chalupová. Pozrite si vybrané víťazné aj nominované tituly.


Keďže sa jedná o nové distribučné tituly, z licenčných dôvodov niektoré z nich zatiaľ nie sú dostupné v rámci predplatného.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít