Fotografia nie je k dispozícii.

Víťo Staviarsky (Slovensko)

Spisovateľ, scenárista a režisér. Študoval scenáristiku na pražskej FAMU, pracoval ako kulisár, ošetrovateľ v Psychiatrickej liečebni Bohnice v Prahe a na záchytke, bol výčapníkom, predavačom a scenáristom na voľnej nohe. V súčasnosti sa živí ako obchodník. Aj keď svoje prvé poviedky publikoval už koncom 80. rokov, knižne debutoval až v roku 2007 útlou novelou z rómskeho prostredia Kivader (nominácia na Anasoft litera). Nasledovalo niekoľko úspešných kníh, a to zbierka krátkych próz Záchytka (2009, nominácia na cenu Anasoft litera), román Kale topanky (2012, víťaz Anasoft litera), zbierka absurdných, čiernych grotesiek Človek príjemný (2014) a novela Rinaldova cesta (2015, nominácia Anasoft litera). Preklady jeho kníh vyšli v Poľsku, na Ukrajine, v Maďarsku, Chorvátsku a Slovinsku. Film Loli paradička je jeho režisérsky debut.


foto: Boris Németh

Filmografia

  • Loli paradička
    2019

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít