Loli paradička

Réžia
Rok výroby
2019
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
88min
Zvukové stopy
Titulky

Romantická komédia o ľúbostnom vzťahu dvoch atypických postavičiek z východného Slovenska – hendikepovaného jarmočného predavača cukroviniek Milana a peknej, naivnej mladej Rómky Veronky, je nakrútený v šarišskom nárečí a rómčine. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života nerozpráva len o láske, ale aj o tolerancii, inakosti a jej akceptovaní.

Film vznikol v malej produkčnej spoločnosti otca a súrodencov Staviarskych.


Hlasujte za najlepšie filmové spracovanie knižnej adaptácie až do 31.augusta a súťažte o 3 poukazy na nákup kníh v kníhkupectve ARTFORUM. Všetky filmy nájdete v programovom špeciáli Kniha vs. film.

Literárna predloha: Kšeft, Viťo Staviarsky

Detail filmu

Komentáre

Pre pridanie komentára sa prosím najskôr prihláste alebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.