Fotografia nie je k dispozícii.

Richard Staviarsky (Slovensko)

Richard Staviarsky je slovenský režisér, scenárista a herec. Po strednej stavebnej priemyslovke študoval filmovú a televíznu réžiu na VŠMU v Bratislave. Nakrútil niekoľko krátkometrážnych študentských filmov a je spoluautorom dvoch scenárov k pripravovaným celovečerným filmom Rinaldova cesta a Veronka — Loli paradička. Na internete prevádzkuje FB stránku Glupe reči, kde stvárňuje niekoľko vymyslených charakterov ako je napríklad známy Ďodik hasič z Kendíc. Prioritne sa živí ako jarmočný predavač zábavných a svietiacich hračiek. Jeho študentské filmy Modré záclonky s ružovými kvietočkami (2009) a Andyho žena (2012) uviedli medzinárodné festivaly študentských filmov Áčko a Early melons v Bratislave a VGIK v Moskve. Film Loli paradička je jeho režisérsky debut.

Filmografia

  • Loli paradička
    2019

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít