Fokion Xenos (Grécko)

Mladý grécky režisér, animátor a dizajnér z Atén (narodený v roku 1990). Ako animátor sa zaujíma o hravé a odvážne príbehy zamerané na vizuálny vtip. S dôrazom na farbu a formálne prevedenie kombinuje ručné a digitálne techniky a vytvára tak jedinečný vizuál. Jeho absolventský film Heatwave, ktorý vznikol na gréckej Národnej filmovej a televíznej škole ocenili viaceré prestížne filmové festivaly, napríklad IFF Edinburgh, Cinekid, IFF Atény, AnimaSyros a mnoho ďalších. V roku 2020 získal aj prestížnu cenu za najlepší študentský krátky film britskej Kráľovskej televíznej spoločnosti/ Royal Television Society.

Filmografia

  • Heatwave
    2019

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít