Fotografia nie je k dispozícii.

Maroš Milčík (Slovensko)

Ako 13 ročný zostrihal svoj prvý krátky film. Jeho vášeň pre audio-vizuálne umenie ho neopustila a ako 18 ročný nastúpil do reklamnej agentúry ako motion designer a animátor. Maroš počas piatich rokoch v post-produkcii prešiel prirodzene k réžií. Zo svojim krátkym experimentálnym filmom Sonja o nevidiacej hrnčiarke získal nominácie na filmových festivaloch po celom svete. Na na londýnskom Avalonia Festival získal zlato za najlepší krátky film a najlepšiu kameru. V roku 2019 bol nominovaný v Cannes v súťaži Young Directos Awards za najlepšiu reklamu.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít